Data newsa: 2009-01-26 15:21

potrenujcie
dodany: 2009.08.16 09:09:59
przez: szlubo

Ostatni komentarz: Gratulacje dla wszystkich zwycięzców. Powodzenia i dalszych sukcesów.
dodany: 2009.03.29 14:34:58
przez: rybka

Student Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu Radosław Wojtaszek, odniósł spektakularny sukces zdobywając tytuł mistrza Europy w szachach szybkich. Wojtaszek od początku Turnieju Amplico AIG Life, odbywającego się 20.12.08 r. w Hali Torwaru w Warszawie, plasował na czele stawki będąc jej liderem, mimo iż w zawodach brało udział aż 671 szachistów z 24 krajów. Po 12 rundach wyraźnie dominował nad arcymistrzem z Peteresburga.

2008-12-22 09:22

Życzymy Wszystkim spokojnych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia, zasłużonego odpoczynku i oczywiście wymarzonych prezentów pod choinką! :)

2008-12-20 10:47

W turnieju może wziąć udział każdy szachista bez względu na wiek, płeć, miejsce zamieszkania, szachowy ranking, szachową kategorię, przynależność klubową itp. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia na adres: wieslawjanocha@poczta.onet.pl. Turniej odbędzie się w dniach 29-31.12.2008 w MDK "Śródmieście" Wrocław, ul. Dubois 5.

2008-12-12 12:00

W związku z dużym zainteresowaniem pasjonatów szachów, w OSK SM Podzamcze od grudnia wznowiła swoją działalność sekcja szachowa. Jest to istotny moment w działalności naszego Ośrodka, bowiem tradycje funkcjonowania sekcji są bardzo bogate. Tym bardziej, że już 31 stycznia 2009 roku zaplanowano zorganizowanie kolejnego Turnieju Szachowego o Memoriał Mariana Pyrzyńskiego, który na stale wpisał się w kalendarz imprez organizowanych przez OSK. Wszystkich pasjonatów szachów chcących doskonalić swoje umiejętności oraz nabywać wiedzę od podstaw zapraszamy do OSK w każdy poniedziałek i wtorek w godzinach od 16:30 do 19:30. Instruktorem sekcji jest Paweł Kowalczyk - Mistrz Polski Juniorów w szachach klasycznych.

2008-12-12 11:42

Po raz drugi PWSZ AS była gospodarzem Mistrzostw Dolnego Śląska w szachach szybkich. Przed rokiem atrakcją tej imprezy był udział w imprezie byłych mistrzów świata juniorów Radosława Wojtaszka i Jolanty Zawadzkiej. Oboje bez trudu wygrali imprezę. Tym razem Wojtaszek (student PWSZ) i Zawadzka byli mocno zmęczeni olimpiadą szachową i nie przyjechali do Wałbrzycha. Inni Dolnoślązacy mogli więc powalczyć o tytuły. Turniej wygrał mistrz międzynarodowy Franciszek Borkowski, który z 9 rund zdobył 8 punktów. I wyprzedził o punkt Łukasza Butkiewicza i Krzysztofa Janika. Taki skład na podium był raczej spodziewany, bo to byli zawodnicy z najwyższym rankingiem. Bardzo dobrze spisał się wałbrzyszanin Paweł Kowalczyk, który zdobył 6,5 pkt, co dało mu wysokie piąte miejsce. Tuż za nim uplasował się zawodnik PWSZ Hetman Mariusz Gusarow (także zdobył 6,5 pkt). Niewiele ustępował im Piotr Rychlik który zajął 9 miejsce z dorobkiem 6 ,0 pkt. Pozostałe miejsca wałbrzyszan: 13. Aris Panbukczijan 14. Paweł Stankiewicz obaj po 5,5; 21. Wojciech Płotka - 25. Marek Szmyd - obaj po 5,0. Turniej pań wygrała Emilia Kmieciak – 5,5 pkt (19 miejsce open), druga była Dominika Hermanowicz – 5,0 (19 miejsce) , a trzecia wałbrzyszanka Hanna Rychlik - 4,0 (33miejsce). Podczas mistrzostw prowadzono także klasyfikację drużynową, zwyciężył PWSZ Hetman Wałbrzych przed Polonia Wrocław.